دوره 15، شماره 56 - ( 1-1400 )                   جلد 15 شماره 56 صفحات 349-364 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- واحد میبد، دانشگاه آزاد اسلامی، میبد، ایران
2- دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، ایران
3- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، تهران، ایران
چکیده:  
زمینه و هدف: هدف از این مطالعه بررسی ایمنی غذا و دارو در پرتو دکترین امنیت انسانی و اسناد بین‌المللی حقوق بشر در ایران و مقایسه با سایر کشورها است که با عنایت به اهمیت بسیار بالا و جایگاه مهم مسئله امنیت غذایی و دارویی در تأمین بهداشت عمومی و حق دسترسی به سلامت به‌عنوان یک حق انسانی و چالش‌ها و موانع موجود در مسیر ایجاد امنیت کامل و پایدار غذایی و دارویی در ایران در سایه دکترین امنیت انسانی و اسناد بین‌المللی حقوق بشر، تاثیر رفع چالش­ ها و موانع موجود در زمینه ­ی غذایی و دارویی، ضرورت انجام پژوهشی خاص و مستقل و مطالعه‌ی جامع پیرامون ابعاد گوناگون آن را اجتناب‌ناپذیر می‌نماید.
مواد و روش‌ها: این پژوهش با روش توصیفی- تحلیلی تهیه شده و جمع­ آوری اطلاعات آن نیز با ابزار اسنادی- کتابخانه­ ای صورت گرفته است.
یافته‌ها: لذا با توجه به تحقیق انجام گرفته یک سیستم ملی کارا برای کنترل ایمنی مواد غذایی علاوه بر کمک به ارتقاء وضع تغذیه و سلامت جامعه به بهبود صنایع غذایی، افزایش تولید و افزایش سطح درآمدها می‌انجامد.
ملاحظات اخلاقی: در تمامی مراحل نگارش پژوهش حاضر، ضمن رعایت اصالت متون، صداقت و امانت­داری رعایت شده است.
نتیجه‌گیری: احتمالاً بهبود ساختار زیربنایی و قوانین موجود برای داشتن یک سیستم کنترل مواد غذایی کارا در سطح ملی حائز اهمیت است.
نوع مطالعه: پژوهشي |
دریافت: 1399/4/27 | پذیرش: 1399/11/11

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.